Slide background
O Projekcie

Projekt przewidujący realizację dwóch budynków biurowych klasy A, z usługami w parterze oraz garażem podziemnym, posiadający prawomocne decyzje zatwierdzające projekt budowlany i udzielające pozwolenia na budowę.

Inwestycja  zlokalizowana jest w dzielnicy Dębniki, na eksponowanej działce przy ul. Zielińskiego. Budynki biurowe, których zewnętrzna elewacja kształtowana jest poprzez tektonicznie wijącą się wapienną wstęgę, rzeźbiącą formę wraz z geometrycznym układem zieleni, powtarzającym motyw charakterystyczny dla elewacji, ma stanowić obiekt charakterystyczny. 4-kondygnacyjne budynki z czytelnym układem konstrukcyjnym, umożliwiają dowolny podział projektowanej przestrzeni biurowej i usługowej.

Główne wejścia do budynku zorganizowane są spomiędzy budynków, miejsca charakterystycznego ze względu na usytuowany z tej strony duży, zielony plac z alejkami i płożącą niską i średnią zielenią. Wejście zarówno do budynku A jak i B prowadzi do dużego holu z recepcją i poczekalnią, z której potencjalni interesanci kierowani są do poszczególnych firm i pięter.

Parter jest zamknięty na zewnątrz szklaną fasadą z wejściami oraz szerszymi kurtynami przesuwnymi, co pozwala na zorganizowanie w tej części powierzchni komercyjnych –większych bądź też większej ilości pomieszczeń mniejszych. Wokół wewnętrznego ,,zielonego patio’’ zorganizowana jest komunikacja w postaci szerokiego ,,foyer’’, które oprócz funkcji korytarza dystrybuującego pracowników do poszczególnych biur, stanowi również drogę ewakuacyjną na zewnątrz. I tak jedną stronę zamyka szklana fasada z pięknym wglądem w ,,zielone patio’’, zaś drugą ścianę tworzy układ komunikacji pionowej, windy, pomieszczenia sanitarne, gospodarcze oraz techniczne no i oczywiście duże szklane wejścia do biur.

Segment A

to budynek atrialny, zaprojektowany na planie prostokąta z wewnętrznym zielonym patio.

W sumie na Segment A składa się 12 084,22 m2 powierzchni użytkowej, z czego ponad 2 024m2 to użytkowa powierzchnia komercyjna parteru, 5 329m2 to użytkowe powierzchnie biurowe, a 4 730 m2 to użytkowa powierzchnia garażu podziemnego.

Segment B

to budynek pół-atrialny z wewnętrznym, otwartym w kierunku wschodnim zielonym patio, w którym znajduje się kontynuacja założeń ogrodowych.

W sumie na Segment B składa się 8 857m2 powierzchni użytkowej, z czego ponad 1 383m2 to użytkowa powierzchnia komercyjna parteru, 4 121m2 to użytkowe powierzchnie biurowe, a 3 352 m2 to użytkowa powierzchnia garażu podziemnego.

Wizualizacje
Kontakt

Napisz do nas. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej będzie to możliwe.