Casa Feliz sp. z o.o.

Home / Casa Feliz sp. z o.o.

Casa Feliz sp. z o.o. to spółka celowa, która prowadzi intensywne przygotowanie do rozpoczęcia inwestycji mieszkaniowej na krakowskim Żabińcu.  Projekt będzie się składał z 6-cio kondygnacyjnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażem podziemnym przy ul. Żabiniec w Krakowie. Budynki w kształcie litery „U” z południową ekspozycją pół-atrium.

KONECZNEGO II

Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ulicy Żabiniec/Konecznego w Krakowie.

Uwarunkowania.

Działka inwestycyjna znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zespołu mieszkalnego „Żabiniec”
w dzielnicy Krowodrza. Tereny te są bardzo wysoko oceniane jako miejsce lokalizacji zespołów mieszkaniowych z uwagi na bliskie sąsiedztwo ścisłego śródmieścia miasta, dobre warunki przewietrzania, stosunkowo dużą ilość funkcji usługowo-handlowych oraz dobre powiązania komunikacyjne z miastem i jego śródmieściem. Zarówno bliska lokalizacja krakowskiego szybkiego tramwaju jak i rozbudowana sieć autobusów umożliwiają łatwy dojazd do centrum miasta.

W obszarze tym mieści się też duży potencjał nowych inwestycji, dzięki którym to miejsce w bliskiej przyszłości zyska wiele nowych zalet. Do tych inwestycji należą: nowa ulica Galicyjska, wiążąca ten obszar z szybkim wylotem na północne obrzeża Krakowa, wyposażona w publiczny transport autobusowy, także do centrum miasta, przystanek kolei aglomeracyjnej w zasięgu pieszym około 10 minut, łącznica komunikacyjna drogowa pomiędzy obszarem wokół nowego Dworca Głównego a ulicą Doktora Twardego, po południowej stronie torów kolejowych, zagłębionych w wykopie, wielofunkcyjny obiekt handlowy w bezpośrednim sąsiedztwie nowego zespołu zabudowy.

Koncepcja zabudowy powstała na bazie idei miasta budowanego przy pomocy rusztu-kwartałów zabudowy, z tą różnicą, że wnętrza dziedzińców/podwórek otwierają się na południe wprowadzając dużo światła i słońca w tę półprywatną przestrzeń, użytkowaną przez przyszłych mieszkańców. Dojazd do budynków i ich podziemnej części parkingowej odbywa się na zasadzie drogi-sięgacza, co eliminuje możliwość tranzytowych i hałaśliwych przejazdów, a więc uciążliwych dla mieszkańców skutków eksploatacyjnych tego obszaru.

Wnętrza podwórek zostały zaprojektowane w oparciu o ideę „miasta ogrodu”, gdzie wewnętrzne elewacje stanowią zielony „ruszt”, częściowo ocieniający mieszkania i chroniący w porach letnich przed nadmiernym przegrzewaniem mieszkań. Zimą, gdy liście opadną, będzie zapewniona duża penetracja słońca do wnętrz mieszkalnych.

Akcentem estetycznym zabudowy są balkony i loggie, które wykończone drewnem ocieplają „ambience” wnętrz podwórkowych, które jako typowe rozwiązanie w historycznym mieście są długoletnią tradycją Krakowa. Drewniana obudowa balkonów, częściowo ażurowa, nadaje indywidualnego charakteru budynkom i w kontraście z tynkowanymi ścianami wprowadza specyficzny nastrój. Zmienny rytm tych brył (balkonów) wprowadza urozmaicenie elewacji, szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych.

Struktura mieszkań jest urozmaicona zarówno pod względem wielkości apartamentów jak i sposobu aranżacji poszczególnych wnętrz mieszkalnych. Konstrukcja budynków pozwala na elastyczną
i alternatywną ich aranżację w dostosowaniu do gustu i przyzwyczajeń przyszłych mieszkańców. Wszystkie mieszkania mają dostęp do licznych balkonów i tarasów.

Klatki schodowe i krótkie korytarze są dobrze oświetlone światłem dziennym i będą miały wysoki standard wykończenia, z uwagi na wspólny charakter użytkowania.

Mieszkania w części parterowej mają dostęp do wydzielonych prywatnych tarasów i zielonych ogródków, znajdujących się ponad poziomem ogólnodostępnych ciągów komunikacyjnych.

W przestrzeni garażu podziemnego znajdują się miejsca postojowe dla samochodów, komórki lokatorskie i pomieszczenia techniczne.

Konstrukcja płytowo-słupowa budynków pozwala na unikniecie podciągów oraz na elastyczne  łączenie poszczególnych mieszkań. Konstrukcja budynku zbudowana jest w oparciu o system żelbetowych stropów oraz żelbetowych ścian i słupów z wypełnieniem zewnętrznych i wewnętrznych ścian konstrukcyjnych pustakami ceramicznymi.

Dla budynków zaprojektowano instalacje wewnętrzne: centralnego ogrzewania, wody zimnej i ciepłej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, wentylacji mechanicznej, elektryczne i teletechniczne.

Sol e Mar koordynuje proces przygotowania inwestycji, a po jej rozpoczęciu będzie prowadził kompleksowy nadzór nad realizacją.

Kontakt

Napisz do nas. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej będzie to możliwe.